slide

VÁŠ DODAVATEL
STŘEŠNÍCH KRYTIN

SKLÁDANÉ KRYTINY

Pálené tašky, betonové tašky a břidlice – generacemi vyzkoušená klasika, výhodná svou estetickou stránku, stejně jako schopností vzdorovat času.

PLECHOVÉ KRYTINY

Plechové taškové krytiny, trapézové plechy a tvarované plechové šablony – jejich výhodou je lehkost, variabilita v barvách a množství dostupných tvarů.

ASFALTOVÉ KRYTINY

Bitumenové šindele a asfaltové pásy – vynikají lehkostí, množstvím tvarů a jsou skvělé pro střechy s nízkým sklonem, tedy střechy pro odtok problematické.

PVC FOLIE

Střešní hydroizolační fólie – používají se na plochých, nebo mírně zešikmených střechách, jako vrstva zabraňující průsaku vody a vlhkosti do jimi jištěného objektu.

Skládané krytiny

V našich podmínkách se nejvíce využívají skládané střešní krytiny. Mají nesporné výhody jako je rychlá opravitelnost, přizpůsobení se tvaru střechy, estetické působení, dostupnost a lokálnost materiálů. Problém může činit jejich váha, pracnost při skládání, nutný sklon, případně namrzavost.

Pálené tašky se vyrábějí z klasického přírodního a ekologického materiálu z keramické hlíny. Výhodami takovéto krytiny je velký počet typů tašek (se žlábky, drážkami, speciální jako hřebenáče, rohové a zakončující prvky), přizpůsobení se tvaru střechy, dlouhá životnost, nehořlavost, stálobarevnost a stálost tvaru tašek. Bohužel keramika je namrzavá a nasákavá. Další nevýhodou při rekonstrukcích může být vyšší hmotnost této krytiny. Keramická pálená střešní krytina patří k nejstarším, osvědčeným přírodním stavebním materiálům. 

V Česku  má použití betonu asi stoletou tradici a je dnes nejpoužívanější krytinou na našem územíBetonové tašky jsou vodotěsné, odolávají mrazu, tlaku a deformaci, jsou rozměrově přesné a jednoduché na pokládku. Jsou také odolné proti teplotním výkyvům. Mají velmi vysokou životnost a jsou odolné proti větru. Nevýhodou u betonových tašek je vyšší hmotnost.

bramac      tondach         km beta